Posted by on feb 18, 2016 in Blog | 2 comments

Rád kombinujem viaceré kaligrafické štýly do jednej grafiky a tak vznikol aj nápad na túto grafiku „Modern Calligraphy“. Chcel som chcel skombinovať starú a novú kaligrafiu do jedného ozdobného nápisu.

Video: vznik grafiky „Modern Calligraphy“

Každý svoj nápad musím dostať na kus papiera, lebo inak hrozí, že naň zabudnem. Papier mi slúži ako zálohové médium, ale hlavne ako filter zlých nápadov. Ľahko tak zistím, či som na správnej ceste. Ak nie, tak pokračujem v skicovaní ďalej alebo si dám prestávku, aby som načerpal nové nápady.

Návrhy na nápis Modern Calligraphy

Ktoré pomôcky používam, závisí hlavne od nápadu na nápis. Pri tomto nápise som chcel skombinovať dva kaligrafické štýly a preto som použil dva odlišné nástroje – Brush Pen (štetcové pero) a zrezané pierko. Začínam skicovať vždy v menšej mierke, aby som dostal čo najviac nápadov na jeden list papiera. K tomu používam menšie Pentel Brush peny a kaligrafické fixy Centropen alebo Pigma Sakura.

Modern Calligraphy - pomôcky na skicovanie

Našťastie návrh tohto nápisu mi netrval príliš dlho a úspešne som sa dopracoval ku konečnému návrhu. Skombinoval som gotický štýl a Kaitlin štýl. Papier, ktorý som si vybral pre hotový nápis, bol 250g výkres na vodové farby.

250g výkres na vodové farby koh-i-noor

S pravítkom a ceruzkou som si vymeral výkres, aby som určil, ako veľký nápis bude. Nebude to vždy stopercentné, ale aspoň sa tak dá dosiahnuť, že nápis je pekne centrovaný. S ceruzkou som jemne naznačil obidve slová. Najskôr som začal s druhým slovom „Calligraphy“, pretože slovo „Modern“ opisuje jeho kontúry.

Naznačenie nápisu na papier ceruzkou

Potom už nasledovalo len pomalé a metodické opísanie jemných kontúr. Na spodné slovo „Calligraphy“ som použil Parallel Pen, ktoré som držal v 40 – 45 stupňovom uhle. Na horné slovo som použil červený Tombow Brush Pen.

Tvorba nápisu s Pilot Parallel Penom a Tombow Brush Penom

A takto jednoducho vznikol hotový nápis, pripravený na zdieľanie alebo zarámovanie. Ďakujem za prečítanie a pozretie videa. Dúfam, že sa ti článok páčil a pomohol. Ak máš dodatočné otázky neváhaj a spýtaj sa v komentároch.

Modern Calligraphy

Modern Calligraphy